W dwóch słowach

Anna Maria Rożek – prawnik z wykształcenia, polityk z wyboru, społecznik z genotypu.

Zawsze osiąga to, co sobie wyznaczy. Ma wielkie plany, które realizuje małymi krokami. Dużo podróżuje po świecie, działa, dokształca się i przenosi na polski grunt najlepsze globalne rozwiązania. Jest dumna z tego, że jest Polką. Podkreśla swoje korzenie oraz silną więź z krajem, działając jednocześnie na rzecz polskich obywateli w Polsce i na świecie. Jej potencjał i zaangażowanie docenili wyborcy – w 2014 roku Anna Maria Rożek została Radną m. st. Warszawy, jedną z najmłodszych w tej kadencji. Tu działa skutecznie na rzecz mieszkańców stolicy, łącząc swoje prawnicze wykształcenie z zainteresowaniami z obszaru kultury i prawa.

Ma 29 lat, instynkt polityczny, energię i zapał do działania oraz wiarę, że każda zmiana zaczyna się od nas samych. Dlatego działa.

W kilku zdaniach

Anna Maria Rożek jest absolwentką prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu Prawa Unii Europejskiej. Ukończyła European Academy of Diplomacy ze specjalizacją organizacje międzynarodowe oraz program z zakresu international business and tarde law na the Catholic University of America w Washington DC, USA.

Bierze udział jako specjalistka ds. Polonii oraz Afryki w szeregu konferencji organizowanych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Poprzez swoją działalność aktywnie angażuje się w wiele projektów Polonijnych i wspiera działalność organizacji pozarządowych. Jest członkiem Warszawskiej Rady Pożytku Publicznego.

Była nominowana do Polonijnej nagrody Polak z Pasją oraz Złoty Mikrofon Radia Rampa w New York USA za swoją działalność na rzecz Polonii.

Obecnie jest prawnikiem w Fundacji Światło dla Afryki, która zajmuje się elektryfikacją obszarów wiejskich oraz wspiera rozwój polskich firm na rynkach Afryki Subsaharyjskiej. Jest również aplikantką adwokacką i planuje otwarcie przewodu doktorskiego.

W 2018 roku z inicjatywy Anny Marii Rożek rozpoczął się projekt obejmujący darmowe porady prawne i psychologiczne dla mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy.

Nagrody i wyróżnienia

  • 2013 – wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Prawa Farmaceutycznego oraz zaproszenie do wygłoszenia wykładu "Reklama, jako czyn nieuczciwej konkurencji" podczas Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Farmaceutycznego odbywającej się na UAM w Poznaniu
  • 2013 – społeczna aktywność Anny Rożek została dostrzeżona wśród amerykańskiej Polonii i została nominowana w Radio Rampa do nagrody „Polak z Pasją” oraz „Złoty Mikrofon Radia Rampa”

Zainteresowania

Anna interesuje się prawem międzynarodowym, polityką krajową oraz międzynarodową, kulturą i sztuką, ale jej prawdziwą, codzienną pasją jest działalność społeczna. Kocha podróżować, poznawać ludzi oraz odkrywać nowe kulinarne smaki. Niedawno postanowiła sprawdzić na własnej skórze, czy bieganie to sport dla niej ;)

Darmowe porady prawne

Wspólnie z Fundacją Lex Nostra oraz Stowarzyszeniem Oratorium zapewniamy darmowe porady prawne i psychologiczne dla mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy.

Zapraszamy do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej 53 w Warszawie:
- Psycholog przyjmuje w poniedziałki w godzinach 9-13
- Prawnik przyjmuje w środy w godzinach 9-13

Ze względu na duże zainteresowanie prosimy o umawianie spotkań telefonicznie:
22 412 70 02 lub 517 704 356


© 2018 Anna Maria Rożek | Developed by AmbientFrames